Huawei zaprezentowała własny system operacyjny

Chińska korporacja Huawei przedstawiła podczas konferencji swoich programistów 9 sierpnia br. w Dunguanie, własny system operacyjny Harmony.

Jak stwierdził szef Huawei CBG - Richard Yu, „system może być wykorzystany w smartfonach, komputerach osobistych i tabletach”. Oprócz tego system ten może być wykorzystany w innych inteligentnych urządzeniach, takich jak: inteligentne zegary, ekrany, kolumny w systemach samochodowych itp. Dzięki temu użytkownik tego OS może stworzyć jednolity ekosystem dla swoich urządzeń komputerowych. Praca na tych urządzeniach i dostęp do nich będą spełniać wszystkie najnowsze wymagania użytkowników. „Zdecydowaliśmy, że ważnym jest mieć własny system operacyjny z ulepszonymi możliwościami cross-platformowymi. Potrzebujemy OS, który zabezpieczałby wszelkie scenariusze, jakie mogą zaistnieć pomiędzy szerokim spektrum urządzeń i platform i które mogą spełniać wszystkie zapotrzebowania klientów. Takim był cel stworzenia OS Harmony” – stwierdził Richard Yu.

Jednocześnie firma przedstawiła unowocześniony interfejs EMUI 10 (projekt wizualny, zestaw funkcji i wbudowanych aplikacji).

OS Harmony może zamienić system operacyjny Android, którego wykorzystanie w smartfonach Huawei jest zagrożone. W maju amerykański Departament Handlu wpisał Huawei na czarną listę, co zamyka jej drogę do zakupów komponentów i technologii amerykańskich producentów. Oprócz tego chińska korporacja znalazła się w spisie firm, którym zabroniono współpracować z amerykańskim biznesem bez odpowiednich licencji.

Czasowe zgody dla Google na dostarczanie klientom Huawei, aktualizacji obowiązuje do 19 sierpnia br. (ostatnio media informują o możliwości przedłużeniu zgody o 90 dni - przyp. Vis Magna).

__________

Źródło: chinadaily.com.cn z 09.08.2019