Amerykańskie zamiary przejęcia chińskiej aplikacji

Spór na linii USA – Chiny zdaje się nie słabnąć, najlepszym tego przykładem jest zapowiedź prezydenta USA Donalda Trumpa o blokadzie chińskiej aplikacji „TikTok”. „Ustaliliśmy datę - ustaliłem datę około 15 września, kiedy to (aplikacja) przestanie działać w Stanach Zjednoczonych” – powiedział prezydent USA opóźniając nieco blokadę aplikacji.  Oznacza to, że Microsoft i Facebook mają niewiele czasu na poczynienie konkretnych kroków. Dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella potwierdza zainteresowanie przejęcia popularnej aplikacji "firma w pełni docenia wagę obaw prezydenta. Zobowiązuje się też do nabycia TikToka z zastrzeżeniem pełnego przeglądu bezpieczeństwa i zapewnienia odpowiednich korzyści ekonomicznych Stanom Zjednoczonym, w tym Departamentowi Skarbu Stanów Zjednoczonych (...) szybko przystąpimy do rozmów z właścicielami aplikacji TikTok - firmą ByteDance. Dojdzie do tego w ciągu kilku tygodni, jednak nie później niż do 15 września 2020 roku".

Z kolei Pekińska firma w celu załagodzenia sytuacji w dniu 22 lipca ogłosiła, że planuje w  ciągu najbliższych trzech lat zatrudnić 10 000 osób w USA. Firma podała, że stworzy dodatkowe role w zakresie inżynierii, sprzedaży, moderowania treści i obsługi klienta w Kalifornii, Nowym Jorku, Teksasie, Florydzie i Tennessee. 

Facebook, natomiast zapowiedział wprowadzenie do Instagrama funkcji z TikToka, które sprawiły, że osiągnął on szczyt popularności.

__________

Źródło: cnet.com 04.08.2020, dobreprogramy.pl 03.08.2020